Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Komfortowe mieszkania

Rewitalizacja starówki

Profesjonalna obsługa wspólnot

Co nowego

 • WOLNY LOKAL DO ZASIEDLENIA!
Data: 24.06.2018 r.

Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. informuje, że w swoich zasobach spółka obecnie posiada do zasiedlenia wolne mieszkanie o pow. 52,3 m. kw. (III piętro) przy ul. Bema - etap VII. - Zapraszamy do składania wniosków. Informacje na temat kaucji, partycypacji oraz warunków najmu w siedzibie TBS lub pod tel. 68 478 22 11 - zachęca wszystkich mieszkańców bez własnego lokum Prezes ŻTBS Piotr Kowalski.

 

 • ŻTBS SZUKA PRACOWNIKA!
Data: 10.06.2018 r.

ŻAGAŃSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO informuje o rozpoczęciu poszukiwań pracownika do działu technicznego. 

Charakter pracy: jedna zmiana w godz. 7-15 (ewentualne nadgodziny), dokumentowanie awarii, odbiór prostych robót remontowych, pisanie protokołów z wykonanych czynności. 

Oczekiwania: wiedza techniczna z różnych dziedzin, wykształcenie co najmniej średnie, dokładność, umiejętność oceny sytuacji i podjęcia decyzji, dyspozycyjność (w przypadku awarii poza godzinami pracy). 

Dodatkowym atutem będą inne uprawnienia np. elektryczne, budowlane, hydrauliczne. Informacje w siedzibie TBS lub pod tel. 68 478 22 11

 

 • CZYNSZE POZOSTAJĄ BEZ ZMIAN!
Data: 09.02.2018 r.

W środę 7 lutego odbyło się zgromadzenie wspólników żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dyskutowano między innymi o polityce czynszowej spółki na 2018 rok.

Sytuację finansową spółki przedstawił prezes Piotr Kowalski. Została ona określona jako zadowalająca, w związku z tym zapadła decyzja, aby w 2018 roku nie podnosić czynszów. Pozostaną one na poziomie 2017 roku.

A co z planowaną budową nowego bloku? – Jesteśmy gotowi do budowy od września ubiegłego roku – wyjaśnia P. Kowalski. – Mamy przyznany kredyt, posiadamy wkład własny i dokapitalizowanie ze strony miasta. Są też chętni, którzy chcieliby wynająć mieszkania w nowym bloku. Jedynym problemem jest brak wykonawców. Dotyka on praktycznie wszystkich TBS-ów w Polsce. Po przetargu zgłosił się tylko jeden wykonawca. Zaproponował taką kwotę, że cena 1 metra odtworzeniowego przekraczałby znacznie wskaźnik przeliczeniowy dla województwa lubuskiego. Jednak nie poddajemy się i nadal szukamy rozwiązania tej kwestii.

Przypomnijmy, że żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zaczęło działalność w 2000 roku. Zajmuje się budową mieszkań czynszowych pod wynajem oraz zarządzaniem nieruchomościami. Pierwsze 39 mieszkań przy ul. Bema zostało oddanych pod wynajem w sierpniu 2001 r. Obecnie spółka ma w swoich zasobach 205 mieszkań.

  •  
  • WESOŁYCH ŚWIĄT!
Data: 22.12.2017 r.

Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2018 roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzą Prezes Zarządu oraz pracownicy Żagańskiego TBS sp. z o.o.

 •  
 • OGŁOSZONO PRZETARG NA BUDOWĘ BUDYNKU MIESZKALNEGO!
Data: 06.11.2017 r.

ŻTBS Sp. z o.o. w Żaganiu informuje o ogłoszeniu przetargu "Budowa Budynku mieszkalnego wielorodzinnego - Etap VIIa przy ul. Bema w Żaganiu"

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE MOŻNA POBRAĆ W DZIALE "PRZETARGI" >>

  • MIESZKANIA DO ZASIEDLENIA!
Data: 05.10.2017 r.

Żagańskie TBS sp. z o.o. informuje, że posiada do zasiedlenia od dnia 1 listopada 2017 r. trzy mieszkania dwupokojowe przy ulicy Bema. Termin składania wniosków do 20 października 2017r. Dodatkowe informacje pod tel. 68 478 22 15.

 

  • UNIEWAŻNIONO PRZETARG NA BUDOWĘ BUDYNKU MIESZKALNEGO!
Data: 01.10.2017 r.

ŻTBS Sp. z o.o. w Żaganiu informuje o unieważnieniu przetargu "Budowa Budynku mieszkalnego wielorodzinnego - Etap VIIa przy ul. Bema w Żaganiu".

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE MOŻNA POBRAĆ W DZIALE "PRZETARGI" >>

 

 • OGŁOSZONO PRZETARG NA BUDOWĘ BUDYNKU MIESZKALNEGO!
Data: 24.08.2017 r.

ŻTBS Sp. z o.o. w Żaganiu informuje o ogłoszeniu przetargu "Budowa Budynku mieszkalnego wielorodzinnego - Etap VIIa przy ul. Bema w Żaganiu"

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE MOŻNA POBRAĆ W DZIALE "PRZETARGI" >>

 

 • TRWA NABÓR WNIOSKÓW O NAJEM NOWYCH MIESZKAŃ! JUŻ NIEDŁUGO POWSTANIE KOLEJNY BLOK NA OS. BEMA! 
Data: 24.07.2017 r.

Informujemy, że w związku z rozpoczynającą się właśnie nową inwestycją ŻTBS, ogłaszamy nabór Wniosków o najem mieszkania w nowym budynku przy os. Bema. Nowe mieszkania powstaną w ramach kontynuowanego przez Żagańskie TBS Sp. z o.o. etapu Bema VIIa. Zakłada on budowę drugiej części bloku przy os. Bema nr 84 - 86.

Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2017 r.  

W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt pod nr tel. 68 478 22 11. 

Przypominamy również, że wzór odpowiednich formularzy wniosków o najem znaleźć można na naszej stronie, w zakładce FORMULARZE DO POBRANIA>>.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą ŻTBS oraz zasadami na jakich można stać się naszym najemcą, które opisane są w artykule dostępnym po kliknięciu w poniższy obrazek.

 

 • ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA OFERT!
Data: 26.05.2017 r.

WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA RYBACKA 42 W ŻAGANIU Zaprasza do złożenia oferty na remont dachu do 30.06.2017 r. Obmiar robót z zastosowaniem materiałów znajduje się na stronie: www.zagantbs.pl oraz w siedzibie ŻTBS, ul. Miodowa 23 w Żaganiu, pok. 29, tel. 780 153 824.

OBMIAR ROBÓT DO POBRANIA>>

 

  • WESOŁEGO ALLELUJA!
Data: 12.04.2017 r.

 • NAJEMCO, PAMIĘTAJ O WERYFIKACJI DOCHODÓW!
Data: 13.03.2017 r.

Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.  na podstawie  art. 30 ust. 3 Ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (Dz. U. 2013. poz. 255 z póź. zmian.), Regulaminu weryfikacji deklaracji o dochodach oraz ustalania czynszu wolnego w zasobach mieszkaniowych Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz § 10 umowy najmu prosi  o dostarczenie do 30 kwietnia 2017 roku, a dla umów najmu zawartych  od listopada 2015 roku do 31 maja 2017 roku  
- deklaracji o średnim miesięcznym dochodzie przypadającym na gospodarstwo domowe w roku 2016 wraz z dokumentem potwierdzającym jego wysokość
- oświadczeń o nieposiadaniu tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego wszystkich członków gospodarstwa domowego.

Za dochód zgodnie z art. 30 ust. 3 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o dodatkach mieszkaniowych uważa się wszelkie przychody po odliczeniu kosztów ich uzyskania oraz po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne, chyba, że zostały już zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. 

Dokumentem stwierdzającym wysokość dochodów jest zaświadczenie właściwego miejscowo urzędu skarbowego o wysokości dochodów uzyskanych przez najemcę oraz osoby zgłoszone przez niego do wspólnego zamieszkania.

Dopuszcza się również wypełnienie Deklaracji na podstawie dokumentu PIT złożonego do urzędu skarbowego przedstawionego do wglądu w siedzibie Spółki. 

Deklaracja jest do pobrania w siedzibie spółki pok. 23 lub na stronie internetowej www.zagantbs.pl

FORMULARZE DO POBRANIA:

 - DEKLARACJA O ŚREDNIM MIESIĘCZNYM DOCHODZIE >>

 - OŚWIADCZENIE O NIEPOSIADANIU TYTUŁU PRAWNEGO DO INNEGO LOKALU MIESZKALNEGO >>

 

 • OGŁOSZENIE O LOKALACH DO ZASIEDLENIA
Data: 30.01.2017 r.

Mieszkasz w Żaganiu i myślisz o nowych „czterech kątach”? Właśnie pojawiła się kolejna szansa, by zamieszkać w doskonale położonym mieszkaniu na osiedlu Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na osiedlu Bema.

Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłasza, że od 1 marca 2017 roku będzie posiadać do zasiedlenia atrakcyjne lokale. Na przyszłych najemców czekają dwie kawalerki o pow. 34,1 i 33,1 m.kw. oraz jedno mieszkanie dwupokojowe o pow. 50,4 m.kw. Poniżej można obejrzeć ich zdjęcia.

Co istotne, wszystkie oferowane obecnie lokale są usytuowane na I piętrze. Chętni do zasiedlenia w/w lokali mogą składać wnioski w siedzibie ŻTBS przy ul. Miodowej w Żaganiu. Telefon kontaktowy: 68 478 22 15.

Więcej informacji na temat zasad najmu w Żagańskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego oraz niezbędne dokumenty znaleźć można w dziale "Formularze do pobrania" oraz "Mieszkania" naszej strony.

___________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE!

Data:  20.12.2016 r.

 

Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką,
pyszności na wigilijnym stole,
wspaniałej rodzinnej atmosfery,
wypełnionej melodią staropolskich kolęd,
a także szampańskiego Sylwestra
i spełnienia marzeń w Nowym Roku życzy Prezes i pracownicy Żagańskiego TBS.